Cacko
Cacko (Z nami od: 2012-11-11)
Utrzymanie: Roma Adamczyk

Cacko szuka sponsora!

Całkowity koszt utrzymania konia to 450zł. Jednak można być Wirtualnym Opiekunem, przekazując co miesiąc dowolną kwotę dla konkretnego zwierzaka.Cacuś został porzucony przez właścicielkę. Ogromny koszt leczenia jego nóg (przykurcze ścięgien na wszystkich 4 kończynach, sztorcowe kopyta) oraz układu pokarmowego (od urodzenia był tuczony na ubój, co nie jest odpowiednią dietą dla źrebaka) spadł na nas. Kiedy Cacko przyjechał do Zerówki, Nasza Szkapa była zaangażowana w akcję wykupu Erazma. Wszystkie środki szły na jego spłatę. Nie byliśmy gotowi na ratowanie kolejnego konia, a tym bardziej wymagającego drogiej opieki kowalsko-weterynaryjnej. Poza tym dzieciaka trzeba było szybko kastrować, ponieważ czuł wielką potrzebę reprodukcji. W pierwszym miesiącu rachunki przekroczyły 2000zł.

Próbowaliśmy dojść do porozumienia z właścicielką, jednak kobieta stwierdziła, że ma dzieci na utrzymaniu, a na konia jej nie stać po zmianie pracy.

Walka o życie źrebaka sprawiła, że stał się nam wyjątkowo bliski. Podjęliśmy decyzję, że zostanie w Zerówce, dopóki nie odzyska zdrowia.Mijały miesiące, Cacuś robił postępy. W końcu nadszedł dzień, kiedy weterynarz i kowal stwierdzili, że młody jest gotowy do samodzielnego życia - bez stałej pomocy człowieka. Leczenie zostało zakończone!

Za trzy tygodnie upłynie rok naszej wspólnej przygody... W tym czasie wylaliśmy wiele łez, niezliczoną ilość nocy spędziliśmy w boksie przy chorującym Cacku... Dziś jest wesołym, zaczepnym źrebakiem i jest to dla nas najwspanialsza nagroda!Jednak nie jesteśmy w stanie dalej dźwigać kosztów utrzymania Cacka na swoich barkach. Dlatego błagamy o pomoc w imieniu tego dzieciaka... Deklaracje comiesięcznych wpłat - takich po 10zł czy 20zł - bardzo nam pomogą. Cacek posiada jedną Wirtualną Opiekunkę. Może Ty też się przyłączysz?

galeria zdjęć:

http://www.nasza-szkapa.idl.pl/gallery/thumbnails.php?album=252

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
    
 

wesprzyj nas:

52 1020 2472 0000 6602 0184 8472

Fundacja 'Nasza Szkapa'
ul. Morcinka 1/3
44-330 Jastrzębie Zdrój

przekaż nam:

1% podatku

KRS 0000225394
cel szczegółowy "Dla Szkapy"email   

powtórz email   


2007-2014 Fundacja "Nasza Szkapa" - agnieszka.zera@gmail.com